Kedves Érdeklődők!

A tegnapi nap folyamán megnyitottuk legújabb időszakos kiállításunkat. A rendezvény folyamán Falusiné Terjék Éva, a keramikus szakkör vezetője bemutatta az alkotókat, aki közel 70 résztvevő előtt elmesélte a készítés menetét, illetve azt is, hogy miként találkoztak és mi a céljuk a termékekkel.

A Tüskevári Kerámia Szakkör tagjai Erdélyi Ferencné, Füredi Nóra, Gősi Ágnes, Gősi Enikő, Mester Béláné, Sipos Lajosné, Soós Éva és Szabó Éva. A hölgyek heti egyszer találkoznak és készítik el a kiállított műveket, amelyek között számos adventi termék is megcsodálható. 

További alkotások láthatóak a nagybajomi születésű Bencze László csontfaragó művész jóvoltából, aki 30 éve foglalkozik a mesterséggel. Munkái között megtalálhatóak mamutagyarból, elefántcsontból készült tárgyak. A tehetségét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy 2005-ben Nimród-díjjal jutalmazták őt. 

Az alkotásokat március 10-ig tekinthetik meg az Erdők Háza nyitva tartási idejében!

Minden érdeklődőt szerettel várunk!